طراحی سایت یکی از نیاز های غیر قابل اجتناب کسب و کارهاست. دو دلیل برای این اهمیت وجود دارد. اول شما می توانید کسب و کار خود را به جمعیتی میلیونی معرفی کنید. دوم، قابلیت های پردازشی وب سایت، که برگرفته از برنامه نویسی و سخت افزار کامپیوتری است. قابلیت پردازشی وب سایت به خودی خود، دو امکان مهم را برای انجام هرکاری فراهم می کند. نخست انجام سریع و بی وقفه کارها و دوم دقت بالا که دارای تاریخچه دقیق عملیات هم هست.

بطور کلی نرم افزارهای کامپیوتری و به طبع آن وب سایت برای هر نوع عملیات تکرار پذیری راه حل قابل ارایه دارند.

در ادامه انواع کاربردهای فراگیر وب سایت را به اختصار توضیح می دهیم.

از نطر کاربرد وب سایت برای افراد جامعه، سه دسته بندی مهم و کلی وجود دارد:

دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک

وب سایت اینترنتی قابلیت ارتباط سریع و بی واسطه با میلیون ها کاربر را دارد. بنابراین بستر بسیار مناسبی برای معرفی خدمات و محصولات هر شخص یا شرکتی به مشتریان می باشد. همچنین وب سایت فروشگاه اینترنتی قابلیت عرضه مستقیم کالا به مشتریان را فراهم می کند. همچنین می توان خدمات مختلف را به صورت راه دور برای مشتریان انجام داد. مانند رزرو هتل و تور، کلاس های آنلاین، نوبت دهی آنلاین و… سایر مشاغل خدماتی که روال کاری آن ها غیر حضوری انجام می شود.

اتوماسیون اداری و اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون نرم افزاری به انجام کارها به کمک کامپیوتر گفته می شود. با پیشرفت زیرساخت های تکنولوژی ایجاد یک نرم افزار برای هر نوع کاربردی وجود دارد. در قدم اول بایستی که مسله و مشکل بصورت کامل بررسی و نیاز سنجی شود. سپس با توجه به امکانات موجود اقدام به طراحی یک نرم افزار نمود.

مهمترین مزیت نرم افزار برای انجام کار ها، دقت و ماندگاری اطلاعات است.

اتوماسیون اداری می تواند به صورت یک وب سایت تعریف شده و انجام امور اداری مانند یک فروشگاه کالای دیجیتال را مدیریت کند. و یا بستری برای ارتباط کارمندان یک مجموعه. یا مدیریت اطلاعات دانش آموزان یک مدرسه آنلاین باشد.

برای کاربرد های صنعتی، نرم افزار ها قابلیت های بسیار خوبی فراهم می کنند. مثال آن نرم افزار پیگیری و مدیریت انبار قطعات تولید شده یک شرکت تولیدی. و یا برای کاربرد های خاص مثل سیستم های داده برداری و آماری گیری.

سیستم داده برداری و آمار گیری برای مجموعه های متوسط و بزرگ ضروری و حیاتی هستند. همچنین این دست از نرم افزار ها برای مجموعه های کوچکتر توان مندی بیشتری برای مدیریت کارها فراهم می کند.

نمونه های کاربردی: حسابداری آنلاین، سیستم های ردیابی، سیستم مدیریت وظایف پرسنل، سیستم مدیریت دامداری و …

وب سایت شخصی

وب سایت شخصی برای معرفی رزومه یا زمینه های فعالیت شخص با یک ایده و نوآوری و حتی الگو برداری از نمونه دیگری ایجاد می شوند. بدون داشتن شرکت و تولیدی و فروشگاه هم می توان از طریق وب سایت درآمد زایی داشت.

همانطور که مشاهده کردید، کاربرد های مختلفی برای سایت در نظر گرفت. طبیعی است که پیاده سازی هر گروه این وب سایت ها ابزارهای مختلفی دارد. دو روش برای ساخت وب سایت وجود دارد. طراحی سایت با استفاده زبان ها اسکریپت نویسی و برنامه نویسی تحت وب (PHP, Asp و…). طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا(وردپرس، جوملا. …) طراحی سایت اختصاصی، طراحی سایت برنامه نویسی.

در وب سایت های که میخواهند سامانه های نرم افزاری پیاده سازی کنند، حتما باید از این روش استفاده نمایند. به دلیل گستردگی قابلیت های زبان برنامه نویسی، امکان اجرای هر طرح و ایده ای وجود دارد. طراحی سایت با برنامه‌ نویسی مزیت استفاده از امکانات مختلف را فراهم می کند. همچنین طراحی سایت با برنامه نویسی اگر طبق مهندسی نرم افزار طراحی و اجرا شود، وب سایتی بسیار با کیفیت و حرفه ای تولید خواهد کرد.

بستگی دارد که شما چه نوع ایده ای دارید. بطور غالب جذب کاربران به یک وب سایت قابلیت درآمد زایی را فراهم می کند. مثلا ایده ساخت وب سایت اشتراک ویدیو مثل یوتیوب. و یا ایجاد فروم های تخصصی (تعدادی کاربر در مورد موضوعات خاصی گفتگو می کنند).

برای درآمدزایی از وب سایت بی نهایت ایده و راهکار وجود دارد. ولی اصلی ترین رکن موفقیت درآمد زایی وب سایت، جذب کاربران بیشتر است. شما باید ایده ای داشته باشید که کاربران دلیلی برای وقت گذاشتن در سایت شما داشته باشند.

 

قیمت طراحی سایت شرکتی