سئو چست؟

سئو شناساندن سایت شما به گوگل است. بیش از ۹۵ درصد کاربران اینترنت از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند. از طرفی هم کلید افزایش درآمد از سایت، جذب کاربران بیشتر به سایت است. بنابراین اگر می خواهید سایت شما به تعداد بیشتری از کاربران نشان داده شود، باید موضوع و محتوای سایت خود را با موتور جستجوی گوگل هماهنگ کنید.

وظیفه سئو ایجاد ترافیک بیشتر کاربران به سایت، و در نتیجه پتانسیل درآمد بیشتر. سئوی طولانی مدت یک کار زمان بر است که نیاز به پیگیری و تلاش پیوسته هم دارد.

موتور جستجوی گوگل، نتایج جستجوی کاربر را با توجه به اعتبار و کیفیت محتوای سایت برای کاربران نمایش می دهد. اعتبار دامنه بر اساس پارمترهای مختلف و پیچیده ای تعریف می شود. نمومه این پارمترها عمر سایت، تعداد بک لینک از دیگر سایت ها، تبلیغات گوگل و… هستند. همچنین گوگل نتایج جستجوی کاربران را، با محتوای سایت ها مقایسه می کند، تا مربوط ترین صفحات را به کاربر نشان بدهد. اگر گوگل محتوای سایت شما را به درستی بشناسد می تواند سایت شما را به کاربران بیشتری نشان دهد. ساختار محتوای سایت شامل، متن، تصاویر، ویدیو، و … باید دارای یک استاندارد محتوایی باشند.  استاندارد محتوایی یعنی تولید محتوا با قالب های خاصی که قابلیت ذخیره روی سیستم های کامپیوتری را، داشته باشد.

سئو یک کار فرار است. یعنی باید پیوسته پیگیری بشود. دلیل آن هم حضور رقیبان و تغییر و بروزرسانی دیگر سایت ها و الگوریتم های موتور جستجو است.

قیمت سئو

قیمت سئو بر اساس چهار پارامتر تعیین می شود:

۱ – اعتبار و موقعیت سایت

عمر سایت، میزان بازدید سایت، رتبه های سایت و در یک کلام جایگاه فعلی سایت شما در اینترنت است.

۲ – کلمه های کلیدی

کلمه های کلیدی درخواستی، عبارت هایی هستند که کاربران برای پیدا کردن سایت های رقبا در موتور جستجوی گوگل وارد می کنند.

۳ – رتبه های درخواستی

آیا می خواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید؟ شرایط حضور در لینک های اول زمان و هزینه بیشتری می خواهد.

۴ – مدت زمان قرار داد

باید به این نکته توجه کنید که رقیبان شما همواره در تلاشند که جایگاه های بالاتر را کسب کنند. از طرفی هم برای گوگل وب سایت های که بروزرسانی می شوند و پویای خود را حفط می کنند، جذابیت بیشتر دارند.

همانطور که گفته شد قیمت سئو بستگی به موارد مختلفی دارد. شما می توانید برای استعلام قیمت سئوی سایت خود، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اگر موضوع سایت شما رقیب زیادی داشته باشد کسب رتبه صفحه اول گوگل زمانبر و پرهزینه می شود. همچنین اگر رقیب کمتری داشته باشید، صفحه اول گوگل با هزینه کم و در زمان کوتاه قابل دستیابی است.

مشاوره سئو

جذب بیشتر کاربران به سایت، برای مالک سایت هزینه هایی دارد. بنابراین بهتر است کاربرانی جذب سایت شوند،که پتانسیل خرید ویا تعامل با سایت را داشته باشند.

در یک کلا شما باید کاربرانی را جذب کنید که مشتریان شما هستند و نه هر کاربری. البته جذب حداکثری کاربران برای رتبه و اعتبار سایت بسیار مهم است. ولی برای صرفه جویی در هزینه ها تمرکز جذب کاربر، بر روی مشتریان بالقوه است.

بطور خلاصه، این که چه کاربرانی را به سایت جذب کنیم و چگونه کاربران را در صفحات سایت به  سمت مطالب موردنظر هدایت نماییم، استراتژی سئو یک سایت را پی ریزی می کند.

برای رسیدن به هدف مورد نظر، باید استراتژی سئو سایت خود را بچینید. برای رسیدن به اهداف مختلف، امکانات مختلف و با کارآیی های مختلفی وجود دارد.

بدیهی است که بازدهی  استفاده از این امکانات بسیار مهم است.

برای دریافت مشاوره سئو و استراتژی های سئو می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.