مهاجرت از Yoast به Rank Math

آموزش رنک مث انتقال از یواست

مهاجرت از Yoast به Rank Math بسیار ساده است. و امکان برگشت به پلاگین قبلی امکان پذیر می باشد. Rank Math یکی از بهترین پلاگین های سئو می باشد که دارای امکانات بیشتری نسبت به Yoast SEO است. رنک مث اطمینان می‌دهد که داده‌های شما با دقت منتقل می‌شوند تا در این فرآیند چیزی از دست ندهید و مجبور نباشید همه متا تگ‌ها را برای پست‌های خود دوباره از ابتدا تنظیم کنید. در این آموزش وردپرس مراحل مهاجرت به رنک مث را مطالعه می کنید.

۱ استفاده از راه اندازی سریع Rank Math

با استفاده از راه اندازی سریع رنک مث می توان تمام تنظیمات سئو که برای سایت ثبت کرده ایم و تمام اطلاعات درج شده برای برگه ها، نوشته و… را به صورت اتوماتیک از پلاگین سوایت سئو استخراج کنیم. این کار برگشت پذیر است و هر زمانی که بخواهید دوباره از پلاگین Yoast SEO استفاده کنید، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

۱.۱ راه اندازی سریع رنک مث

هنگامی که پلاگین رنک مث را نصب و فعال کنیم، صفحه راه اندازی سریع (Wizard) نمایش داده می شود. در صورتی که این صفحه را نمایش نداد، از قسمت پیشخوان وردپرس > Rank Math > پیشخوان > راه اندازی سریع را باز می کنیم. در ابتدای فعال سازی از ما میخواهد حساب کاربری رنک مث را به آن متصل کنیم که به دلیل عدم پشتیبانی کشور ایران برای ما استفاده ای ندارد و آن را رد می کنیم تا به مرحله راه اندازی سریع برویم.

مهاجرت از Yoast به Rank Math

بعد از کلیک روی راه اندازی سریع صفحه زیر را نمایش داده خواهد شد

آموزش rank math

برای جلوگیری از تداخل و درون ریزی صحیح تنظیمات، پلاگین Yoast Seo را غیر فعال می کنیم. و روی دکمه بزن بریم کلیک می کنیم.

۱.۲ درون ریزی اطلاعات از Yoast SEO

در این مرحله روی عنوان Yoast SEO کلیک میکنیم تا موارد را نمایش دهد. سپس تمام اطلاعاتی که میخواهیم از پلاگین یواست سئو درون ریزی شود را تیک زده و روی دکمه شروع درون ریزی کلیک می کنیم. پس از پر شدن اطلاعات روی دکمه ادامه کلیک می کنیم.

درون ریزی اطلاعات از یواست سئو

۲ استفاده از برون ریز و درون ریز Rank Math

اگر بعد از نصب و فعال سازی Rank Math، راه اندازی سریع را رد کرده اید، می توانید از قسمت برون ریز و درون ریز اقدام به انتقال اطلاعات از Yoast نمایید.

۲.۱ قسمت برون ریز و درون ریز را باز کنید

برای باز کردن قسمت برون ریز و درون ریز به Rank Math > آمار و ابزار ها رفته و روی تب درون ریزی و برون ریزی کلیک کنید:

آموزش انتقال Yoast به Rank Math

از قسمت افزونه های دیگر تمام گزینه های مورد نیاز را تیک می زنیم و بر روی دکمه درون ریزی کلیک می کنیم. بعد از تایید تمام اطلاعات سئوی پلاگین قدیمی به رنک مث انتقال داده می شود.

اگر قبلا از پلاگین رنک مث استفاده کرده اید تجربه ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

۵/۵ - (۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *